O nas

Natalia Ulman

lekarz weterynarii, w Ulvecie zajmuje się okulistyką i chirurgią
członek EESVO - East European Society of Veterinary Ophthalmology


Moja przygoda z weterynarią zaczęła się w 2007 roku, kiedy rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w dużej zielonogórskiej lecznicy. Potem zawędrowałam do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie pracowałam w całodobowej klinice.

Obecnie moją największą miłością jest okulistyka weterynaryjna.

W czasie studiów, w trakcie rocznego pobytu na Słowacji, ukończyłam fakultet z okulistyki prowadzony przez Prof. Alexandrę Trbolovą, aktualnego prezesa EESVO - Wschodnioeuropejskiego Towarzystwa Okulistyki Weterynaryjnej. Obecnie swoje umiejętności stale doskonalę na licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Jednym z najważniejszych był "William Magrane Basic Science Course in Veterinary & Comparative Ophthalmology" organizowany przez Uniwersytet UC Davis w Kalifornii.

Uwielbiam swoją pracę, nic nie daje mi tyle satysfakcji jak trafna diagnoza, zadowolony zwierzak i jego właściciel.

Poza pracą bardzo lubię również sport i muzykę. I mam totalnego bzika na punkcie moich trzech kotów.

Martyna Fleszar

lekarz weterynarii


Ukończyłam kierunek Medycyna Weterynaryjna na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w 2013. Już w trakcie studiów poczułam miętę do dermatologii oraz cytologii. W trakcie mojej pracy zawodowej uczestniczyłam w wielu konferencjach oraz warsztatach poświęconym temu tematowi. Dwa z nich zasługują na szczególne wyróżnienie - kurs Cytologii oraz kurs Dermatologii Klinicznej organizowane przez warszawska lecznicę Dermawet. To one początkowo ukształtowały mnie jako lekarza chcącego zajmować się głównie dermatologią.

W 2020 roku rozpoczęłam studia podyplomowe z Dermatologii Małych Zwierząt organizowane przez ESAVS przy Uniwersytecie w Luksemburgu. Dzięki temu mogłam poszerzyć swoją wiedzę, uporządkować ją i nauczyć się systematycznego podejścia do pacjenta. Co ważne mogłam uczestniczyć w wykładach wielu szanowanych i uznawanych autorytetów z dziedziny dermatologii weterynaryjnej.

Praca i nauka to nie jedyne moje przyjemności, bardzo lubię podróżowanie poza utartymi szlakami i tworzenie z nich relacji fotograficznych oraz filmowych.

Kamila Grześkowiak

technik weterynarii


Moje zamiłowanie do zwierząt rozpoczęło się już w dzieciństwie. Znosiłam do domu wszystkie chore i potrzebujące zwierzaki. Rodzice nie mieli ze mną lekko. Później trafiłam do ogólnopolskiej organizacji pomagającej zwierzętom. Na interwenjach widziałam wiele przypadków skrajnie złego traktowania psów i kotów. Serce pękało, ale cieszyło to, że często udawało się pomóc.

Kolejny mój przystanek to Zielonogórskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie przepracowałam ponad 6 lat. Tam zdobyłam nieocenione doświadczenie. Poznałam różne zachowania psów i kotów, nauczyłam się radzić sobie ze zwierzętami w stresie, które nie zawsze są przyjaźnie nastawione do człowieka. Miałam styczność z wieloma przypadkami medycznymi. Współpracując z lekarzami weterynarii, walczyliśmy o każdą istotę.

W międzyczasie zdobyłam wymarzony tytuł technika weterynarii.

A teraz mam pod opieką Państwa podopiecznych, z czego bardzo się cieszę.

Marta Szymkowiak

asystentka


Zwierzęta uwielbiałam od zawsze ale ostatecznie nie związałam z nimi życia zawodowego. Po kilku latach pracy w swoim zawodzie marzenie z dzieciństwa silnie o sobie przypomniało, więc postanowiłam dokształcić się w tym temacie, zostając asystentem weterynarza, W ten sposób trafiłam do Przychodni Ulvet na praktyki i zostałam na dłużej;)

Wspieram naszą technik Kamilę w przygotowaniach do zabiegu i w opiece nad Waszymi pupilami po zabiegach, asystuję dr Natalii i dr Martynie podczas wizyt i czuwam nad terminarzem.

Praca w Ulvet jest dla mnie przyjemnością i odskocznią od wyuczonego zawodu.

Paweł Jędrzejczak

menedżer, asystent


Pełniąc funkcję menedżera staram się, by przychodnia dysponowała jak najlepszym sprzętem diagnostycznym. To spore wyzwanie, gdyż współczesna weterynaria to także wiele skomplikowanych systemów i urządzeń. Bez wątpienia mój wieloletni związek z branżą IT bardzo pomaga mi sprostać temu zadaniu.

W życiu Ulvetu uczestniczę także w roli asystenta, co daje mi okazję lepiej poznać i zrozumieć codzienne problemy, jakie napotyka na swojej drodze lekarz weterynarii.

Jesteśmy nowym miejscem na weterynaryjnej mapie Zielonej Góry i wciąż mamy wiele pomysłów jak je ulepszyć. Jestem przekonany, że nasze codzienne starania zaowocują skutecznym leczeniem Pacjentów oraz zadowoleniem ich Właścicieli.